2017-07-02 20:43:34

Czy dziecko w taksówce musi mieć fotelik

Fotelik dla dziecka w Taksówce

Dostajemy dużo zapytań od klientów czy w taksówce wymagany jest fotelik dla dziecka. W każdym samochodzie który jest wyposażonym w pasy bezpieczeństwa, dziecko które nie przekroczyło 12 lat albo o wzroście do 150 cm, musi być przewożone się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu atestowanym do przewożenia dzieci. Fotelik albo urządzenie musi być odpowiadać wadze oraz wzrostowi dziecka i być przystosowane do właściwych warunków technicznych.

Tym nie mniej w ustawie o prawie drogowym wymienione między innymi następujące wyłączenia z obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych:
- gdy dziecko ma powyżej 135 cm wzrostu, oraz nie może w sposób bezpieczny skorzystać z fotelika;
- gdy w pojeździe na tylnej kanapie nie możliwe jest zamontowane trzech fotelików samochodowych, to najstarsze dziecko (nie młodsze niż 3 lata), może podróżować zapięte tylko w pasy bezpieczeństwa;
- gdy dziecko przewożone jest takim pojazdem jak: taksówka, Policja, Straż Graniczna, Straż Miejska oraz pojazdem sanitarnym (karetką).

Z powyższego wynika że w taksówce nie ma obowiązku przewożenia dziecka w foteliku samochodowym. Czy jednak w razie kolizji taxi jest bardziej bezpieczne dla dziecka niż inny samochód osobowy? Oczywiście że nie. Dlatego na życzenie klienta możemy podstawić OptiTaxi z fotelikiem dostosowanym do wieku i wzrostu dziecka. Koszt usługi to zaledwie 10 zł a każdy klient, zarówno ten duży, jak i mały będzie czuł się bezpiecznie.Czytaj także:
2023-07-26 15:04:03

Zapomniałeś rzeczy w taksówce?

Zapomniałeś rzeczy w taksówce? Oto co należy zrobić:

  • Jeśli nie minęło jeszcze 48 godzin, zadzwoń do kierowcy - zazwyczaj są oni uprzejmi i zgodzą się zwrócić zgubę. Przycisk do kontaktu z kierowcą znajduje się w historii zamówień i działa przez 48 godzin po jeździe.
  • Jeśli minęło ponad 48 godzin lub nie udało się skontaktować z kierowcą, napisz do działu obsługi klienta. Można również skorzystać z linii telefoniczne
czytaj więcej
2023-07-21 10:35:07

Jak zostać kierowcą OptiTaxi?

Marzenia o niezależności zawodowej, elastycznym czasie pracy i zarabianiu na własnych warunkach? Praca jako kierowca taxi w Warszawie może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Jeśli jesteś gotów wziąć kierownicę w swoje ręce i dołączyć do ekscytującego świata transportu osobowego, taxi Opti jest jedną z najlepszych opcji do rozważenia. Dzięki ich innowacyjnym podejściu do branży, możesz mieć pewność, że dołączasz do zaawansowanego i dochodowego środowiska pracy. Oto kilka krokó

czytaj więcej
2023-06-21 16:27:39

Jak zamówić Opti Taxi na lotnisko Modlin? Z czego powstaje cena?

Planując podróż do lotniska Modlin, wybór odpowiedniego środka transportu jest kluczowy. Jeden z popularnych wyborów to Opti Taxi, który oferuje wygodne i niezawodne usługi przewozu na terenie całej Polski. Jeśli zastanawiasz się, jak zamówić Opti Taxi na lotnisko Modlin i z czego składa się cena, ten artykuł odpowie na twoje pytania.

czytaj więcej