2022-05-26 14:15:26

Taxi na ślub i wesele - czy warto?

Taxi na ślub i wesele – czy warto?

Jednym z największych dylematów gości zaproszonych na ślub i wesele jest to, jak dotrzeć na miejsce. Istnieje kilka możliwości, lecz w praktyce większość z nich się nie sprawdza. Własny samochód odpada, jeśli nie zamierzasz zachować wstrzemięźliwości od alkoholu. Komunikacja miejska bywa natomiast zawodna, nie zawsze zapewnia idealne połączenia i łatwo w niej pognieść lub ubrudzić eleganckie ubrania. Optymalnym rozwiązaniem okazuje się natomiast wynajęcie taksówki. Przeczytaj ten artykuł, aby poznać jego główne zalety.

Taxi na ślub – szybki dojazd na miejsce

Osoby, które korzystają z usług taksówkarskich, z pewnością potwierdzą, jakie to wygodne. Wsiadasz do pojazdu, podajesz miejsce docelowe, po czym zostajesz zawieziony najkrótszą trasą do konkretnej lokalizacji – tak blisko celu, jak to tylko możliwe. To niewątpliwie atrakcyjna alternatywa w porównaniu z tym, co oferuje komunikacja miejska. Autobusy i tramwaje muszą co chwilę zatrzymywać się na przystankach i podążać konkretną, niekoniecznie najkrótszą trasą, co znacznie wydłuża czas przejazdu. A na koniec może się okazać, że aby dostać się do Urzędu Stanu Cywilnego lub kościoła, trzeba jeszcze przejść kilkaset metrów pieszo. To i tak optymistyczny wariant, bo w międzyczasie mogą być konieczne przesiadki z jednej linii na drugą. Na tym jednak nie koniec, bo po ślubie trzeba jeszcze dotrzeć na salę, w której odbędzie się impreza. Zamawiając taxi na wesele, można mieć pewność, że dojedzie się tam w porę, nie każąc czekać Młodej Parze i pozostałym gościom na rozpoczęcie toastu.

Komfortowy dojazd na ślub i wesele

Przejazd taksówką na wesele jest też znacznie wygodniejszy w porównaniu z komunikacją miejską. Nie musisz się martwić ani o miejsce siedzące, ani o jego czystość. W tramwajach i autobusach różnie z tym bywa. Chociaż śluby odbywają się zazwyczaj w sobotę, gdy liczba pasażerów jest z reguły mniejsza, to przecież może się zdarzyć, że data uroczystości zbiegnie się np. z jakąś masową imprezą. Nie ma nawet co liczyć na to, że po staniu w tłoku sukienka i garnitur wciąż będą prezentować się tak schludnie, jak tuż po wyjściu z domu. Wybierając taxi na ślub, zyskujesz pewność, że nie zostaniesz narażony na pogniecenie lub ubrudzenie swojej eleganckiej kreacji. Pamiętaj też, że na wesele nie jedziesz z pustymi rękoma. Kwiaty mogą ucierpieć w tłumie, podobnie jak torby z prezentami. W taksówce przewieziesz je bezpiecznie.

Taxi na wesele – ile to kosztuje?

Głównym argumentem przeciwko taksówkom są ceny. To jednak zrozumiałe, że za indywidualny transport płaci się więcej. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że koszt przejazdu w Opti Taxi zależy od ilości przejechanych kilometrów, a nie liczby pasażerów. Jeżeli zamówicie taksówkę na ślub w dwie lub nawet trzy pary – zgłaszając, że będzie potrzebny większy samochód – cena za taką usługę może być niższa niż zsumowany koszt biletów komunikacji miejskiej. Jest to prawdopodobne zwłaszcza na krótszych dystansach. Natomiast na dłuższych, z powodów opisanych wyżej, cena z pewnością nie powinna być najbardziej decydującym czynnikiem.

Czytaj także: